אחסון בענן הינו שינוי מהותי שנעשה בעולם, המיועד לאחסון מידע והפעלת יישומים. במקום להריץ

תוכניות ונתונים על מחשב שולחני בודד, כלל הנתונים הללו “מתארחים” בענן, אשר מאפשר לך לגשת אל כלל היישומים והמסמכים מכל מקום בעולם ומשחרר אותך מגבולות המשרד והמדינה. מעבר לכך אחסון קבצים בענן מאפשר ויוצר כר עבודה פורה יותר לאנשים רבים, כך שהם יכולים לעבוד בשיתוף פעולה כחברי קבוצה אחת.

שירות אחסון בענן

אחד השימושים העיקריים של מחשוב ענן הוא עבור אחסון. אחסון בענן אומר שהנתונים מאוחסנים במספר שרתים של צד שלישי. בעת שמירת המסמכים המאוחסנים, המשתמש רואה שרת וירטואלי אשר נראה לכאורה עם שם ספציפי, אולם למעשה לא קיים במציאות. מיקום האחסון בפועל עשוי להשתנות מדי יום או אפילו מדקה לדקה, ותלוי בשטח האחסון הפנוי הנמצא אצל נותני שירות האחסון. עם זאת, יש לזכור שלמרות שהמיקום הוא וירטואלי, המשתמש רואה מיקום “סטטי”  ולמעשה יכול לנהל את שטח האחסון שלו כאילו הוא היה מחובר למחשב האישי שלו.

אחסון קבצים בענן הוא בעל יתרונות כלכליים ברורים, מכיוון שקניית השירותים הללו יהיו זולים יותר מצורך של חברה או ארגון לרכוש מספר גדול של שרתים בעצמם. כמו כן, גם מבחינת אבטחה, שירותי אחסון בענן ייהנו מיתרונות, מכיוון שהנתונים המאוחסנים בענן מאובטחים מפני מחיקה בשוגג או קריסת חומרה, ולפעמים נתונים אלה משוכפלים ונמצאים במספר מכונות פיזיות. כך שאם מכונה אחת קורסת, הנתונים יישארו ויישמרו במכונות אחרות בענן.

האתגרים העומדים בפני שירותי אחסון בענן

כיום לאחר מחקרים וניסיון רב, מערכות אחסון קבצים בענן כבר בשלות מספיק כדי להתמודד עם נפח עצום של נתונים הטרוגניים אשר משתנים במהירות (ביג דאטה). עם זאת, החברות המספקות שירותי אחסון בענן מודעות לכשלים הבלתי נמנעים במערכות האחסון. תיקון הבעיות והתקלות הינו אתגר משמעותי העומד בפני כל חברה שכזו.

ניסיון תיקון הכשלים מבוצע על ידי טכניקות שונות של יתירות נתונים. טכניקות היתירות הנפוצות ביותר הן שכפול ומחיקה. מטרת נותני שירותי אחסון בענן הוא להפחית את צורכי החומרה כך שיווצר חיסכון משמעותי בעלויות ובאנרגיה במרכזיית הנתונים.

כדי לקבל את השירות המותאם לכם אישית, כדאי ורצוי לפנות למומחים ולמקצוענים בתחום, כפי שאנו ב SEA DATA מחויבים לתת.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *