ניהול מערכות מידע ונתונים

עמוד פוסט HE

:שיתוף

:נושאים נוספים

We Are Here For You :

Or fill in your details and we will contact you ASAP:

ניהול מערכות מידע ונתונים כולל שיטות עבודות שונות המבטיחות בקרה על הנתונים באופן שמוודא את מהימנותם, ואת עצם היותם מתאימים ומותאמים לעבודה וניתוח נוסף. העבודה עם הנתונים חייבת להיות אסטרטגית, ממודלת ומאובטחת תוך מתן אפשרות לשימוש חוזר בנתונים. בדרך כלל ניהול מידע ונתונים ייעשה באמצעות מערכת המיועדת לכך, ועל ידי מומחים בתחום.

מערכות ניהול מידע ונתונים הן מערכות המשמשות ומאפשרות להריץ על מסד הנתונים שאילתות שונות. אולם יש לזכור כי קיימות מערכות שונות לניהול מסדי נתונים שונים, על פי סוג הDatabases – (רשתי, היררכי או טבלאי), ולכל אחת מהן ישנם מאפיינים מיוחדים וספציפיים עבורה.

נתונים ודרך השימוש בבסיסי נתונים

נתונים הינם ליבת העסקים בכל עסק וחברה, שכן הם נמצאים בכל מערכות הארגון, מאגרי המידע, ובתהליכי העבודה של כל המחלקות. העבודה על הנתונים עשויה להפוך את הארגון לחכם ויעיל יותר. בדרך כלל הארגונים הנחשבים למוצלחים ובעלי הביצועים הגבוהים ביותר הם אלה המקדישים תשומת לב רבה לנושא ניהול מערכות מידע ונתונים, כחלק מהגדרת הארגון.

כיום, הארגונים השונים נדרשים להתמודד עם ביג דאטה, אשר הינם מסדי נתונים גדולים ועשירים, המבטאים את גודל הצמיחה בנפח, במהירות ובמגוון הנתונים הקיימים. כדי לנהל את מסדי הנתונים, נדרשות מיומנויות חדשות וכלים חדשניים, אשר יחליפו את הכלים המסורתיים שאינם יכולים להתמודד עם הכמויות הנדרשות. הדרישה לניהול ביג דאטה הוביל ותרם ליישומים חדשים כמו PostgreSQL ו- MySQL.

מי אחראי על ניהול מערכות מידע ונתונים בארגון וכיצד הוא עושה זאת?

על ניהול מסדי הנתונים הגדולים והאחריות על מערכות המידע יהיה אחראי DBA (DataBase Adminstrator) אשר הינו תפקיד מפתח בארגונים השונים. על ה DBA תוטל האחריות להטמעה, ניהול ואבטחת תקינות ויעילות מערכת הנתונים כולה ולמעשה הוא מתפקד כארכיטקט הנתונים.

את ניהול מאגר הנתונים הטבלאי, יעשו המומחים פעמים רבות באמצעות PostgreSQL, אשר הינה מערכת לניהול. התוכנה הינה חופשית, כך שהיא אינה שייכת לחברה זו או אחרת, אלא בדומה לקוד הפתוח היא מנוהלת על ידי מתכנתים מכל רחבי העולם ויכולה להשתנות על פי הדרישות המיוחדות של כל ארגון. MySQL לעומת זאת שייכת ומנוהלת על ידי חברה מסחרית, ולכן הרישיון אליה הינו סגור ונדרש לרכישה.

אצלנו ב Sea Data תוכלו למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור החברה או הארגון הספציפי שלכם, כך שתוכלו בזמן קצר לקבל את שורת הרווח בה אתם מעוניינים.

ניהול מערכות מידע ונתונים