מהנדסי מידע ונתונים

עמוד פוסט HE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

:שיתוף

:נושאים נוספים

DBA מה זה

DBA אחראי על מאגרי הנתונים של הארגון . מהרגע בו נכנסים הנתונים אל מאגרי המידע יש לדאוג שהם יכתבו בצורה מהירה , ישמרו באופן קבוע , המידע יהיה אמין ללא כפילויות וחוסרים שניתן יהיה להריץ שאילתות ולחקור את הנתונים בצורה מהירה על ידי המערכות והמשתמשים השונים

Read More »

אחסון בענן

.אחסון בענן הינו שינוי מהותי שנעשה בעולם, המיועד לאחסון מידע והפעלת יישומים. במקום להריץ

Read More »

מפתח אפליקציות

בהיבטים רבים, מפתח אפליקציות דומה למהנדס תוכנה מכיוון שהם פועלים ועובדים בתחומים משיקים הכוללים אינטגרציה עם חומרה, מתלבטים בסוגיות מסורתיות של אבטחה, ביצועים, אמינות ומגבלות אחסון.

Read More »

We Are Here For You :

Or fill in your details and we will contact you ASAP:

ביג דאטה משנה את הדרך בה אנו עושים עסקים, חושבים ויוצרים עבודה עבור מהנדסי מידע ונתונים שיכולים לאסוף ולנהל כמויות גדולות של נתונים. למעשה, הנדסת נתונים היא הפרקטיקה של תכנון ובניית מערכות לאיסוף, אחסון וניתוח נתונים בקנה מידה גדול, המשמש לענפים רבים. לארגונים יש את היכולת לאסוף כמויות אדירות של נתונים, והם צריכים את האנשים והטכנולוגיות הנכונות כדי להבטיח שהנתונים יהיו איכותיים, שמישים ואמיתיים כדי שאפשר יהיה להשתמש ולהפעיל עליהם מניפולציות נוספות.

מהנדסי מידע ונתונים הם כה חיוניים, עד שבלעדיהם שום ארגון לא יוכל להתגבר על כלל הנתונים הנמצאים ברשותו ולהפוך את המידע בעל הערך הזה לידע מקצועי וחכם.

Become A Data Engineer

כדי להיות מהנדס מידע מקצועי יש ללמוד את התחום, ובדרך כלל נדרש תואר ראשון במדעי המחשב או תחום קשור. לשם התמקצעות רחבה ועמוקה יותר, רבים מהמהנדסים לומדים גם לתואר שני , לצד למידה ופיתוח מאפיינים המקלים עליהם את העבודה. כחלק ממאפיינים אלה, על המהנדס ללמוד את יסודות מחשוב הענן, קידוד ועיצוב מסדי נתונים באמצעות תוכנות כמו פייתון, SQL ועוד, מערכות ETL (חילוץ, טרנספורמציה וטעינה), אוטומציה וסקריפטים ואבטחת מידע. עם זאת, לצד מערך מיומנויות טכניות, על מהנדסי מידע ונתונים גם להיות בעלי מיומנויות תקשורת כדי לעבוד במספר מחלקות בארגון, להבין במה המנהלים באמת מעוניינים ומה אפשר להרוויח מהנתונים הגולמיים.

Become A Data Engineer בארגון מחייב את המהנדס למספר משימות עיקריות ביניהם רכישה, טיפול ותחזוקה של מערכות ניהול הנתונים המתאימים לצרכים העסקיים הספציפיים, פיתוח אלגוריתמים להפיכת נתונים למידע שימושי וניתן לפעולה, בנייה, בדיקה ותחזוקה של ארכיטקטורות נדרשות למסד נתונים, יצירת שיטות אימות נתונים חדשות וכלים לניתוח נתונים ועוד.

Data Warehouse Engineer

מחסן נתונים (Data Warehouse) הוא מאגר מרכזי שבו הנתונים מאוחסנים בצורות הניתנות לאחזור באמצעות שאילתות. באופן מסורתי, מחסני הנתונים הכילו רק נתונים מובנים, או נתונים שניתן לסדר בטבלאות, אך עם השנים מחסני הנתונים המודרניים יכולים כעת לשלב נתונים מובנים ובלתי מובנים בצורות שונות (כגון תמונות, קבצי PDF, פורמטי שמע וכו’) שקשה יותר לסווג ולעבד אותם. לכן נדרש Data Warehouse Engineer שיוכל להעריך, לנהל ולהשתמש בכל מחסן הנתונים הזה לטובת הארגון.

חשיבות וקריטיות מסדי הנתונים בחברה מחייבים אתכם לפנות אל Sea Data, אשר זהו תחום התמחותנו ואנו יכולים לסייע רבות בנושאים אלה.

מהנדסי מידע ונתונים