מפתח תוכנה

עמוד פוסט HE

:שיתוף

:נושאים נוספים

We Are Here For You :

Or fill in your details and we will contact you ASAP:

מפתחי תוכנה הם המוחות היצירתיים מאחורי משחקים, אפליקציות ותוכנות מורכבות ומסובכות. בעוד מפתחי תוכנה מסוימים עשויים להתמקד בתוכנית או באפליקציה ספציפית, אחרים יוצרים מערכות גדולות יותר אשר לפעמים מתקשרות עם תוכניות ומערכות אחרות נוספות. חלק גדול מהיצירה בפועל של התוכנות ועבודת פיתוח תוכנה מתרחשת באמצעות כתיבת קוד. מפתח תוכנה ינתח את צרכי המשתמש ולאחר מכן יצור, יבדוק ויפתח תוכנה שתפתור בעיה, תספק בידור או  פשוט תקל על הקהל המיועד.

 

מפתח תוכנה – כישורים ומיומנויות נדרשות

מפתח תוכנות חייב להיות תקשורתי ומשתף פעולה, מכיוון שהוא לא רק אחראי על תכנון ויצירת הקוד ועיצוב התוכנית, אלא שישנן עבודות רבות, אשר דורשות שיתופי פעולה בין בעלי מקצוע רבים, ומחייב סיעור מוחות בין אנשים וגופים.

בתפקיד כה מורכב, אנשי המקצוע הללו צריכים בהכרח להיות בעלי ידע טכני, הכולל ידע בג’אווה, SQL ,Python, לינוקס, DevOps ועוד. מעבר לכך, למפתחי התוכנה הטובים ביותר ישנם כישורים נוספים, החיוניים להצלחתם המקצועית. כישורים אלה כוללים יכולת פתרון בעיות, יכולת לעבודת צוות, חשיבה אנליטית ואסטרטגית כמו גם מוטיבציה פנימית

איך להפוך להיות מפתח תוכנה?

כדי להפוך להיות מפתח תוכנות יש ללמוד לתואר ראשון או לפחות ללמוד בקורס תיכנות ממוקד. במהלך הלימודים או מיד לאחריהם כדאי לצבור ניסיון מעשי. גם אם לא למדת את התחום אולם יש לך רשימת הישגים טכנית, תוכל למצוא את עצמך מועסק ומחוזר על ידי מספר ארגונים או חברות

כדי להרחיב את אפשרויות התעסוקה תוכל להיות Full Stack Developer.

 Full Stack Developer הוא אדם שיכול לפתח תוכנה הן מצד הלקוח והן מצד השרת. כך שבנוסף לשליטה ב-HTML ו-CSS, מפתח זה גם מבין, יודע ושולט בתוכנות דפדפן (כמו שימוש ב-JavaScript, JQuery, Angular או Vue), תכנת שרת (כמו שימוש ב-PHP, ASP, Python או Node) ובמסד נתונים (כמו שימוש ב-,SQL SQLite או MongoDB).

אם אתה נמצא בתחילת דרכך ולימודייך, ולא מעוניין במשרה מורכבת וקשה כמו זו של ה-Full Stack Developer, אין לך מה להילחץ מכיוון שישנם עוד משרות רבות אחרות.

לימוד וקורסים של פיתוח תוכנה מחויבים להינתן על ידי המקצוענים הטובים בתחומם. אצלנו, ב SEA DATA תוכלו להיות בטוחים בקבלת הפיתרון המיטבי עבורכם.