שירותי DBA

עמוד פוסט HE

שירותי DBA – השירותים שאנחנו מציעים לפתרון כל בעיות מאגרי הנתונים שלכם

מנהלי בסיסי נתונים (Database administrators, ובקיצור DBA) מהווים תפקיד קריטי בכל ארגון שהדאטה חשוב לו. הם אחראים על התפעול והניהול היומיומי של בסיסי הנתונים, מוודאים שהם מוגדרים כראוי, מתוחזקים ומותאמים כדי לספק ביצועים וזמינות מקסימליים. בשנים האחרונות תפקיד ה-DBA התרחב למגוון רחב של טכנולוגיות חדשות, כגון NoSQL, Big Data, Open Source וענן. חברת Sea Data בעלת ניסיון של 15 שנים בתחום ניהול פלטפורמות דאטה, אנחנו מציעים שירותי DBA מקצועיים ומקיפים שיענו על כל הצרכים של העסק שלכם. 

במסגרת הפעילות שלנו אנו מספקים את השירותים הבאים:

 1. סקירה ו-audit לבסיס נתונים: בדיקת עומסים, הגדרות שרת ו-kernel, בדיקת צווארי בקבוק, הגדרות פרטמרים של בסיס הנתונים, שאילתות בעיתיות, בעיות סכימה ועוד.
 2. איפיון וארכיטקטורה: בחירת בסיס נתונים המתאים ביותר לuse case של הלקוח, איפיון וביצוע של POC על הטכנולוגיות הרלוונטיות ובחירת הטכנולוגיה הטובה ביותר תוך מתן דגש על עלויות רישיון ותפעול נמוכות. איפיון מבנה הסכמה ו-data modeling על פי הטכנולוגיה הנבחרת ודרישות המוצר.
 3. Sizing: הגדרת התצורה והדרישות של שרתי הפרודקשן – הגדרת משאבים למכונות, מערכת הפעלה, גודל האחסון ומספר השרתים הנדרשים בתצורת קלאסטר. זאת כדי שהמערכות ידעו לעמוד גם בשעות שיא, וגם בגדילה עתידית.
 4. הקמה, התקנה ושדרוגים: ביצוע התקנה ושדרוגים של בסיסי נתונים, פלטפורמות NoSQL ו- Big Data וקלאסטרים מורכבים.
 5. שיפור ביצועים: אנו מייעלים את ביצועי בסיסי הנתונים כדי שימשיכו לפעול במהירות אופטימלית בכל עת. אנו עושים זאת על ידי איתור צווארי בקבוק וזמני תגובה איטיים במערכת, ושיפורי ביצועים ברמת המכונה, מערכת הפעלה, הגדרות בסיס נתונים, מבנה סכמה ושאילתות בעיתיות, ומבצעים א ההתאמות הנדרשות לשיפורם. חלק מהבעיות הנפוצות שאנו מזהים ומתקנים כוללות שאילתות, מבנה סכמה או דרישות מכונה וCPU שאינם מספקים.
 6. מיגרציה: כחלק מתהליך סקירה של בסיסי נתונים אצל לקוחות או דרישה של לקוחות להוזיל עלויות רישיון, אנו מבצעים מיגרציות לבסיסי נתונים open source שיוזילו עלויות, לבסיסי נתונים NoSQL שיספקו ביצועים טובים יותר למערכות real time/זמן אמת ופלטפורמות ביג דאטה, המספקות ביצועים טובים לסביבות דאטה גדולות.
  1. מיגרציה ל-Open Source – ביצוע מיגרציה מבסיסי נתונים commercial/enterprise לבסיסי נתונים Open source חינמיים היא דרך מצוינת להוריד עלויות רישיון ל-0 תוך קבלת כל הפיצ’רים הנדרשים בסביבת Enterprise.אנו מומחים בהמרת דאטה בייס Commercial/Enterprise לפלטפורמת Open source כגון MySQL, MariaDB או PostgreSQL ולהקים סביבת אירוח מאובטחת לבסיסי נתונים חדשים.
  2. מיגרציה לענן – מעבר לענן יכול לתת לך גישה לתשתית שהיא highly scalable ואמינה, בעלות נמוכה יותר מהסיבה שהיא managed service, וכמעט אינה דורשת התערבות של DBA או איש DevOps. אנו מומחים בהעברה וניהול בסיסי נתונים בסביבות Cloud SQL בגוגל ו-Amazon RDS. נוכל גם לייעץ לגבי פתרון הענן הטוב ביותר עבור החברה שלכם, בהתבסס על הדרישות העסקיות והתקציב שלכם.
  3. מיגרציה ל-NoSQL – בבסיסי נתנונים וסביבות דאטה בהם יש כמות בקשות גבוהה לשניה, כמות טרנזקציות או כמות שאילתות והדרישה הנה לlatency נמוך – כלומר ביצועים גבוהים מאוד (ברמה של millisecond) אנחנו ממליצים ללקוחות לעבור לNoSQL כגון Cassandra, MongoDB, Couchbase או Elasticsearch
   NoSQL- אנחנו מתמחים בהעברת בסיסי נתונים רלציוניים לבסיסי נתונים NoSQL.
  4. מיגרציה לביג דאטה – בסביבות בהן יש עשרות טרה של דאטה, ושאילתות שסורקות כמות גדולה של מידע אנחנו ממליצים לעבוד מול פלטפורמות ביג דאטה גדון Google B-Query, Amazon Athena, Redshift.
 7. שיפור ביצועים – אנו מומחים בשיפור ביצועים בבסיסי נתונים. במסגרת הפעילות איתנו ביצועי המערכות שלכם ישופרו משמעותית, ותוכלו אף להוזיל את עלות החומרה בה בסיסי הנתונים משתמשים.
 8. תמיכה 24×7: צוות התמיכה שלנו זמין מסביב לשעון כדי לספק מענה מהיר לסביבות הפרודקשן הקריטיות שלכם, עם SLA של עד שעה. אנו מבצעים תחזוקה שוטפת של מאגר הנתונים שלכם, כדי לשמור על פעילות שוטפת ולמנוע מתקלות עתידיות.
 9. אבטחת מידע: אבטחה היא עניין מרכזי עבור כל עסק, וחיוני לנקוט באמצעים מתאימים כדי להגן על כל הנתונים החשובים שלכם. אנו מקפידים על פרוטוקולי סודיות קפדניים כדי להבטיח שכל המידע של העסק שלכם נשמר בצורה בטוחה ומאובטח בכל עת.
 10. גיבוי ושחזור: גיבוי הוא עותק של הדאטאבייס אשר מאוחסן במיקום מאובטח כך שניתן לשחזרו במידת הצורך.
 11. שרידות וhigh availability – בכדי לספק ללקוחותינו שירותי שרידות וavailability, אנו מתקינים פלטפורמת דאטה בתצורה של קלאסטר. כאשר מכונה אחת נופלת, הסביבה עדיין ממשיככה לרוץ כרגיל או בתצורה של replication, המאפשרת קפיצה standby בעת חירום.

 Oracle DBA ✓
SQL Server DBA ✓
MySQL DBA ✓
Cassandra DBA ✓
Elasticsearch DBA ✓

תשאירו את ניהול הדאטאבייס שלכם למקצוענים ותחסכו לעסק שלכם תקלות, עלויות וזמן יקר. שיא דאטה מומחית בעלת ניסיון של 15 שנים בניהול מאגרי נתונים, בעולמות הענן וייעוץ.
צרו קשר כדי לפתור כל בעיה שיש לכם עם הדאטאבייס שלכם.
ליצירת קשר>

שיתוף

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מאמרים נוספים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

או מלא את פרטיך ואנו ניצור איתך קשר בהקדם: